ankilozan-spondilit-tedavisi
Ankilozan Spondilit Tedavisi
18 Şubat 2017
Ankilozan Spondilit İlaçları
29 Mart 2017

Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi

Ankilozan spondilit bitkisel tedavi, ankilozan spondilite iyi gelen bitkiler, ankilozan spondilit için şifalı bitkiler. Ankilozan spondilit hakkında herşey.

Ankilozan spondilit bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan doğal ürünler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ankilozan spondilit bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Ankilozan spondilit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ankilozan Spondilit Nedir ?

Ankilozan spondilit, omurgada hareket kısıtlılığına neden olan iltihaplı bir romatizma hastalığıdır. Yaklaşık her yüz kişiden 1’inde görülür.

Hastalığa bağlı omurgaya esneklik sağlayan bağların ardışık kemikleşmesiyle, omurga adeta alçıya alınmış gibi sabitlenir. Bu da kişide bel ve boyun hareketlerinde kısıtlanmaya ve öne doğru kamburluğa neden olur. Daha ileri evrelerde, boyun hareketlerindeki ciddi kısıtlanmayla, baş hareket edemez. Görüş alanı daralır ve kişi ancak tüm vücudunu çevirerek başına yön verebilir.

Ankilozan Spondilit Tedavisi için Kullanılan Doğal Ürünler

Köpek Balığı Kıkırdağı : Yapısındaki kondroitin sülfat ve glukozamin ile eklem iltihabında pozitif etkiler göstermektedir. Osteoporozda (kemik erimesi) önleyici etkiye sahiptir. (kaynak:saglikvakti com)

Çörekotu Yağı : İltihaplı vakalarda iltihap engelleyici olarak kullanılabilir. Romatizmal hastalıklar. (kaynak:sagliksifa com)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. (kaynak:kusburnu gen tr)

Ekinezya : Romatizma ve artrit vakalarında uygulanan tedaviye destek veriyor. Hastalığa neden olan mikro organizmaların insan vücudunda çoğalmasını zorlaştırıyor. Alerjik reaksiyonları önlüyor. (kaynak:ebitki com)

Mango : Kandaki iltihap ve mikroplara karşı ilaç vazifesi görerek kanı temizler. (kaynak:bilgibaba org)

Ginseng : Zehirlenme ve iltihaplanmada toksinleri etkisiz kılar. (kaynak:mucizekarisim com)

Zencefil : Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. İltihap sorunu olan hastalar zerdeçalı düzenli olarak kullandığında iltihap nedeni ile oluşan şikayetlerinde %75-80’e varan azalmalar yaşanacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

Zerdeçal : Zerdeçal bitkisi pek çok iltihap türü için kullanılabilir. Zerdeçal iltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

 

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.