İbrahim Saraçoğlu Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi
14 Eylül 2017

Ankilozan Spondilit Bİtkisel Kür

Uzman Desteği Alın

Ankilozan Spondilit Bİtkisel Kür

Ankilozan spondilit bitkisel kür, ankilozan spondilite ilaçları, ankilozan spondilit egzersizleri. Ankilozan spondilit bitkisel kür hakkında.

Ankilozan spondilit bitkisel kür içeriği hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ankilozan spondilit bitkisel kür içeriği ve faydaları kaynak gösterilerek makalemizde yer almaktadır. Ankilozan spondilit bitkisel kür hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Ankilozan spondilit bitkisel kürü içeriğinden önce kısaca ankilozan spondilit hakkında bilgi verelim.

Ankilozan Spondilit Nedir ?

Ankilozan spondilit, omurgada hareket kısıtlılığına neden olan iltihaplı bir romatizma hastalığıdır. Yaklaşık her yüz kişiden 1’inde görülür.

Hastalığa bağlı omurgaya esneklik sağlayan bağların ardışık kemikleşmesiyle, omurga adeta alçıya alınmış gibi sabitlenir. Bu da kişide bel ve boyun hareketlerinde kısıtlanmaya ve öne doğru kamburluğa neden olur.

Daha ileri evrelerde, boyun hareketlerindeki ciddi kısıtlanmayla. Baş hareket edemez, görüş alanı daralır ve kişi ancak tüm vücudunu çevirerek başına yön verebilir.

Ankilozan Spondilit Bitkisel Kür İçeriği

Ekinezya : Ekinezya, romatizma ve artrit vakalarında uygulanan tedaviye destek veriyor. Hastalığa neden olan mikro organizmaların insan vücudunda çoğalmasını zorlaştırıyor. Alerjik reaksiyonları önlüyor. (kaynak:ebitki com)

Kuşburnu : Kuşburnu, vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. (kaynak:kusburnu gen tr)

Çörekotu Yağı : Çörekotu yağı, iltihaplı vakalarda iltihap engelleyici olarak kullanılabilir. Romatizmal hastalıklar. (kaynak:sagliksifa com)

Zerdeçal : Zerdeçal, pek çok iltihap türü için kullanılabilir. Zerdeçal iltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

Ginseng : Ginseng, zehirlenme ve iltihaplanmada toksinleri etkisiz kılar. (kaynak:mucizekarisim com)

Zencefil : Zencefil, Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. İltihap sorunu olan hastalar zerdeçalı düzenli olarak kullandığında iltihap nedeni ile oluşan şikayetlerinde %75-80’e varan azalmalar yaşanacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

Köpek Balığı Kıkırdağı : Köpek balığı kıkırdağı, yapısındaki kondroitin sülfat ve glukozamin ile eklem iltihabında pozitif etkiler göstermektedir. Osteoporozda (kemik erimesi) önleyici etkiye sahiptir. (kaynak:saglikvakti com)

Mango : Mango, kandaki iltihap ve mikroplara karşı ilaç vazifesi görerek kanı temizler. (kaynak:bilgibaba org)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.