Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu

ankilozan-spondilit-tedavisi
Ankilozan Spondilit Ağrıları Nasıl Geçer
29 Haziran 2017
İbrahim Saraçoğlu Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi
14 Eylül 2017

Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu

Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu, ankilozan spondilit için şifalı bitkiler, ankilozan spondilit egzersizleri. Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu.

Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu tavisyelerinin yer aldığı bilgi amaçlı makale. Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu makalesinde İbrahim saraçoğlu ankilozan spondilit tavsiyelerini bulabilirsiniz. İşte Ankilozan Spondilit İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavisi

Kür için gerekli olan malzemeler: Kiraz sapı, ısırgan, karabaş bitkisi.

Kürün Hazırlanması : Kaynamakta olan 2 bardak klorsuz suya bir 25-30 tane kiraz sapı ilave ediyoruz. 3 dakika kısık ateşte kaynatıyoruz. 3 dakika tamamlandıktan sonra bir tatlı kaşığı ısırgan ilave ediyoruz. Bu karışım 4 dakika bu şekilde kaynıyor. Ağzı kapalı olması gerekiyor. İşlem bittikten sonra karışımı süzüyoruz. Kaynatılmış karışım ikiye ayrılıyor.

Karabaş Bitkisi Kürü Hazırlanması : Sonrada 3 su bardağı klorsuz suya 4-5 başak yada bir tatlı kaşığı karabaş bitkisi ilave ediyoruz. Yedi dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatıyoruz. Kaynayınca sıcak sıcak süzüyoruz.

Kürün uygulanması : Kaynatılmış karışımıikiye ayırıyoruz. Birinci ayırdığımızı sabah kahvaltısından 2 saat sonra diğer yarısını da içtikten yarım saat sonra içiyoruz. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra hazırlanmış karabaş bitkisi kürünü ılık olarak bir su bardağı içiyoruz.

Bu işlemlere bir ay boyunca devam edilmeli.

Ankilozan Spondilit Tedavisi için Kullanılan Doğal Ürünler

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. (kaynak:kusburnu gen tr)

Zencefil : Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. İltihap sorunu olan hastalar zerdeçalı düzenli olarak kullandığında iltihap nedeni ile oluşan şikayetlerinde %75-80’e varan azalmalar yaşanacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

Çörekotu Yağı : İltihaplı vakalarda iltihap engelleyici olarak kullanılabilir. Romatizmal hastalıklar. (kaynak:sagliksifa com)

Mango : Kandaki iltihap ve mikroplara karşı ilaç vazifesi görerek kanı temizler. (kaynak:bilgibaba org)

Ekinezya : Romatizma ve artrit vakalarında uygulanan tedaviye destek veriyor. Hastalığa neden olan mikro organizmaların insan vücudunda çoğalmasını zorlaştırıyor. Alerjik reaksiyonları önlüyor. (kaynak:ebitki com)

Zerdeçal : Zerdeçal bitkisi pek çok iltihap türü için kullanılabilir. Zerdeçal iltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak:iltihap gen tr)

Köpek Balığı Kıkırdağı : Yapısındaki kondroitin sülfat ve glukozamin ile eklem iltihabında pozitif etkiler göstermektedir. Osteoporozda (kemik erimesi) önleyici etkiye sahiptir. (kaynak:saglikvakti com)

Ginseng : Zehirlenme ve iltihaplanmada toksinleri etkisiz kılar. (kaynak:mucizekarisim com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.